fbpx

35. Hafta Hamilelik

35. Hafta hamilelik bebeğiniz bir kavun büyüklüğündedir.

Bebeğiniz; Rahminiz gebelikle birlikte daha gerginleştikçe incelir ve belli miktarda ışık ve ses girişi sağlar. Bu durum bebeğinizin uyku ve dinlenme biçimlerini etkileyebilir. Yani bu ışık ve ses girişi bebeğin günün hangi saatinde daha aktif olması gerektiğine yön verecektir. Bebeğinizin işitme sistemi 35. Gebelik haftasında tamamen geliştiği için, artık yüksek seslere en iyi tepkileri veriyor duruma gelmiştir.

35. Hafta hamilelik neler oluyor?

Siz; Bu hafta gebelik hızla ilerlerken, hekimin isteyeceği streptekok bakteri testini yaptırabilirsiniz. Bu test bakteri kontrolü için vaginal veya rektal bölgeden sürüntü alınarak yapılmaktadır. Sürüntü almak basit bir şeydir ve bebeğinize zarar vermez. Bu bakteriler genelde yaygındır ve sizi hasta yapmaz, ancak doğumda bebeğinize zarar verebilir. Dolayısıyla gebelikte var olup olmadığını öğrenmek önemlidir. Test sonucuna göre hekiminiz
tedavisi konusunda sizi bilgilendirecektir.

35. Hafta hamilelik yapılması gerekenler

Perine bölgesi, anüs ve vajinanın arasındaki alandır. Doğum sırasında, perine bölgesi çok gerilir, bu bölgeye gebeliğin sonuna doğru hafifçe yağ ile masaj yapmak ve doğuma hazırlamak yararlı olabilir. Bu masaj, esnekliğin artırılmasına ve cilt dokusunun daha esnek olmasına yardımcı olabilir.