fbpx
Hizmetlerimiz

Evde Bebek Hemşiresi

Evde Bebek Hemşiresi Görevleri?

Evde Bebek Hemşiresi, yenidoğan bebeğinizin günlük bakımında ebeveynlere (özellikle de anneye) yardımcı olmak için evinizde hizmet veren, ebelik veya hemşirelik mezunu, deneyimli bir bebek / yenidoğan uzmanıdır. 

Bebek Hemşiresi, yenidoğan konusunda pratik tecrübeye sahiptir ve emzirme desteği, bebek bakımı, gelişim takibi, uyku düzeninin oluşturulması gibi yenidoğan bakımında kabul edilmiş uygulamalar hakkında güncel bilgi sahibidir.

Bebek Hemşiresi, yenidoğan konusunda pratik tecrübeye sahiptir ve emzirme desteği, bebek bakımı, gelişim takibi, uyku düzeninin oluşturulması gibi yenidoğan bakımında kabul edilmiş uygulamalar hakkında güncel bilgi sahibidir.

Bebeklerin doğumdan sonraki ilk bir aylık dönemi yenidoğan dönemi olarak kabul edilir ve bu dönem anne ile bebek arasındaki iletişimin kurulduğu en önemli dönemlerden biridir. Bu dönem içerisinde ne kadar süre bebek hemşireliği hizmeti almak istediğinizin kararı ise size bağlıdır.

bebek hemşiresi

Evde Bebek Hemşiresine Ne Zaman İhtiyaç Duyulur?

*İlk bebeğiniz ise; bebeğinizin bakımı ve tüm ihtiyaçlarının karşılanması konusunda profesyonel desteğe ihtiyacınız varsa,

*Bebeğiniz prematüre ve prematüre bebek bakımı konusunda profesyonel bir desteğe ihtiyacınız varsa,

*Anne iseniz; Doğum sonrası süreci konforlu bir şekilde geçirmeye ve dinlenmeye ihtiyacınız varsa,

*Bebeğinizin emzirme, uyku gibi süreçlerinde zorlanıyor ve düzene girmesini istiyorsanız,

Hastane sonrası evinizdeki süreçte profesyonel bir bebek hemşiresinin size destek olmasını isteyebilirsiniz.

Evde bebek hemşireliği hizmetine; doğum sonrası süreçte hastaneden taburcu olmadan başlayabileceğiniz gibi evdeki sürecinizi gözlemledikten sonra da hizmeti başlatabilirsiniz. Bu, tamamen sizin tercihinizdir.

Medical Center Bebek Hemşirelerine Güvenebilir miyim?

Bebeğini emanet edecek bir annenin, aklındaki ve yüreğindeki en büyük endişe bebeğine bakım veren kişinin güvenilir olmasıdır. Bu nedenledir ki; bu hizmetleri T.C. Sağlık Bakanlığınca ruhsatlı, denetlenebilen evde bakım merkezlerinden almanız oldukça önemlidir.

Tüm hizmetlerimizde olduğu gibi, evde sunduğumuz uzun süreli bebek hemşireliği hizmetlerine başlamadan önce, konusunda yetkin Bakım Hizmetleri Yöneticimiz sizi evinizde ziyaret etmektedir. Ücretsiz olarak gerçekleştirdiğimiz bu ziyaret, gereksinimlerinizin belirlenmesi, kaygı ve endişelerinizin giderilmesi ve doğru bebek hemşiresinin planlanması için oldukça önemlidir.

Hizmet veren yenidoğan/ bebek hemşiresinin deneyimli ve referanslı olmasının yanı sıra çalıştığı ortama uyum sağlaması, ailenin bir üyesi olabilmesi de oldukça önemlidir.

Uzun Süreli Evde Bebek Hemşiresi Hizmetinin Kapsamı Nedir?

Evde bebek hemşireliği hizmetlerimiz gündüz (12 saat), gece (12 saat) veya 24 saat şeklinde sunulmakta olup bu hizmetleri günlük, haftalık veya aylık olarak talep edebilirsiniz. Uzun süreli bebek hemşireliği hizmetlerinde hemşirelerimiz 12 saat veya 24 saatlik vardiyalar şeklinde çalışmaktadırlar.

 • Evde bebek hemşireliği hizmeti aldığınız sürece;
  • Anne ve bebek için uygun ev ortamı oluşturulur.
  • Bebeğin tüm bakımları, beslenmesi, banyosu ve masajları bebek hemşiresi tarafından yapılır. Anne ve baba sürece dahil edilir.
  • Annenin mastit takibi yapılır ve süt arttırmaya yönelik pratik ve çözüm içerikli bilgiler paylaşılır.
  • Bebeğin uyku düzeni oluşturulur ve uyutma yöntemleri her fırsatta anneye anlatılarak uygulamalı gerçekleştirilir.
  • Annenin doğum sürecinde yaşadığı bedensel yorgunluk ve fizyolojik travmanın dinlenerek ve beslenerek toparlanmasına yardım edilir.
  • Annenin, bebeğin beslenme, bakım ve gelişim süreçlerine hakim hale getirilmesi sağlanır.
  • Annenin lohusalık sürecinde yaşayacağı duygu değişimi, depresyon belirtileri ve lohusa anneye yaklaşım ebeveynler ile paylaşılır.
  • Bebeğin olası sorunlarının belirlenmesine yardım edilir ve çözüm için seçenekler sunulur.
  • Anne ve babanın tüm soruları hizmet sürecinde yanıt bulur.

  Bu hizmetlerin ruhsatlı-profesyonel bir kurum tarafından ve konusunda uzman ve eğitimli bebek hemşireleri tarafından sunulması önemlidir.

  Çünkü bebeklerimiz/ çocuklarımız hepimizin yaşama nedenidir. 

evde bebek hemşireliği resmi 2
Başarı Öyküleri

Annelerden Gelen Yorumlar

Annelerin Bebaby Hemşirelik Hizmetleri hakkındaki yorumlarını burada görebilir ve bebek hemşireliği hizmetlerinde bizi diğer kurumlardan ayıran özelliklerin neler olduğunu anlayabilirsiniz.

Abimin eşine hediye olarak bebek hemşireliği hizmeti almıştım. Son derece memnun kaldık. Bu zor süreçte tüm ekip bize çok yardımcı oldu. İlgi ve alakanız için çok teşekkür ederim.

Aydın Ailesi

Aydın Ailesi

Sahure Hanım’ dan aldığımız yenidoğan eğitimi bizim için son derece faydalı oldu. Her bir dakikasından çok şey öğrendik. Bilgili, tecrübeli ve samimi yaklaşımı çok kıymetliydi. Kendisine çok teşekkür ederiz.

Begüm Başoğlu

Begüm Başoğlu

  Biz Sizi Arayalım