Hizmetlerimiz

Evde Bebek Hemşiresi Görevleri?

Evde Bebek Hemşiresi, yenidoğan bebeğinizin günlük bakımında ebeveynlere (özellikle de anneye) yardımcı olmak için evinizde hizmet veren, ebelik veya hemşirelik mezunu, deneyimli bir bebek / yenidoğan uzmanıdır. 

Bebek Hemşiresi, yenidoğan konusunda pratik tecrübeye sahiptir ve emzirme desteği, bebek bakımı, gelişim takibi, uyku düzeninin oluşturulması gibi yenidoğan bakımında kabul edilmiş uygulamalar hakkında güncel bilgi sahibidir.

Bebek Hemşiresi, yenidoğan konusunda pratik tecrübeye sahiptir ve emzirme desteği, bebek bakımı, gelişim takibi, uyku düzeninin oluşturulması gibi yenidoğan bakımında kabul edilmiş uygulamalar hakkında güncel bilgi sahibidir.

Bebeklerin doğumdan sonraki ilk bir aylık dönemi yenidoğan dönemi olarak kabul edilir ve bu dönem anne ile bebek arasındaki iletişimin kurulduğu en önemli dönemlerden biridir. Bu dönem içerisinde ne kadar süre bebek hemşireliği hizmeti almak istediğinizin kararı ise size bağlıdır.

bebek hemşiresi

Evde Bebek Hemşiresine Ne Zaman İhtiyaç Duyulur?

*İlk bebeğiniz ise; bebeğinizin bakımı ve tüm ihtiyaçlarının karşılanması konusunda profesyonel desteğe ihtiyacınız varsa,

*Bebeğiniz prematüre ve prematüre bebek bakımı konusunda profesyonel bir desteğe ihtiyacınız varsa,

*Anne iseniz; Doğum sonrası süreci konforlu bir şekilde geçirmeye ve dinlenmeye ihtiyacınız varsa,

*Bebeğinizin emzirme, uyku gibi süreçlerinde zorlanıyor ve düzene girmesini istiyorsanız,

Hastane sonrası evinizdeki süreçte profesyonel bir bebek hemşiresinin size destek olmasını isteyebilirsiniz.

Evde bebek hemşireliği hizmetine; doğum sonrası süreçte hastaneden taburcu olmadan başlayabileceğiniz gibi evdeki sürecinizi gözlemledikten sonra da hizmeti başlatabilirsiniz. Bu, tamamen sizin tercihinizdir.

Medical Center Bebek Hemşirelerine Güvenebilir miyim?

Bebeğini emanet edecek bir annenin, aklındaki ve yüreğindeki en büyük endişe bebeğine bakım veren kişinin güvenilir olmasıdır. Bu nedenledir ki; bu hizmetleri T.C. Sağlık Bakanlığınca ruhsatlı, denetlenebilen evde bakım merkezlerinden almanız oldukça önemlidir.

Tüm hizmetlerimizde olduğu gibi, evde sunduğumuz uzun süreli bebek hemşireliği hizmetlerine başlamadan önce, konusunda yetkin Bakım Hizmetleri Yöneticimiz sizi evinizde ziyaret etmektedir. Ücretsiz olarak gerçekleştirdiğimiz bu ziyaret, gereksinimlerinizin belirlenmesi, kaygı ve endişelerinizin giderilmesi ve doğru bebek hemşiresinin planlanması için oldukça önemlidir.

Hizmet veren yenidoğan/ bebek hemşiresinin deneyimli ve referanslı olmasının yanı sıra çalıştığı ortama uyum sağlaması, ailenin bir üyesi olabilmesi de oldukça önemlidir.

Uzun Süreli Evde Bebek Hemşiresi Hizmetinin Kapsamı Nedir?

Evde bebek hemşireliği hizmetlerimiz gündüz (12 saat), gece (12 saat) veya 24 saat şeklinde sunulmakta olup bu hizmetleri günlük, haftalık veya aylık olarak talep edebilirsiniz. Uzun süreli bebek hemşireliği hizmetlerinde hemşirelerimiz 12 saat veya 24 saatlik vardiyalar şeklinde çalışmaktadırlar.

 • Evde bebek hemşireliği hizmeti aldığınız sürece;
  • Anne ve bebek için uygun ev ortamı oluşturulur.
  • Bebeğin tüm bakımları, beslenmesi, banyosu ve masajları bebek hemşiresi tarafından yapılır. Anne ve baba sürece dahil edilir.
  • Annenin mastit takibi yapılır ve süt arttırmaya yönelik pratik ve çözüm içerikli bilgiler paylaşılır.
  • Bebeğin uyku düzeni oluşturulur ve uyutma yöntemleri her fırsatta anneye anlatılarak uygulamalı gerçekleştirilir.
  • Annenin doğum sürecinde yaşadığı bedensel yorgunluk ve fizyolojik travmanın dinlenerek ve beslenerek toparlanmasına yardım edilir.
  • Annenin, bebeğin beslenme, bakım ve gelişim süreçlerine hakim hale getirilmesi sağlanır.
  • Annenin lohusalık sürecinde yaşayacağı duygu değişimi, depresyon belirtileri ve lohusa anneye yaklaşım ebeveynler ile paylaşılır.
  • Bebeğin olası sorunlarının belirlenmesine yardım edilir ve çözüm için seçenekler sunulur.
  • Anne ve babanın tüm soruları hizmet sürecinde yanıt bulur.

  Bu hizmetlerin ruhsatlı-profesyonel bir kurum tarafından ve konusunda uzman ve eğitimli bebek hemşireleri tarafından sunulması önemlidir.

  Çünkü bebeklerimiz/ çocuklarımız hepimizin yaşama nedenidir. 

evde bebek hemşireliği resmi 2
Başarı Öyküleri

Annelerden Gelen Yorumlar

Annelerin Bebaby Hemşirelik Hizmetleri hakkındaki yorumlarını burada görebilir ve bebek hemşireliği hizmetlerinde bizi diğer kurumlardan ayıran özelliklerin neler olduğunu anlayabilirsiniz.

“Zor geçen bir doğum ve hastane sürecinden sonra nihayet bebeğimle birlikte evimdeydim. Evime geldiğime göre her şey yolunda olacaktı ve ben tek başıma yeni hayatımın üstesinden gelebilecektim. Ancak maalesef bu şekilde olmadı. Hastaneden çıkarken emzirme sürelerinin öneminden bahsedilmediği için mastit oldum (Göğüslerin aşırı süt dolması ve sütün göğüste katılaşarak ağrı ve ateş yapması. Daha da ilerlemiş hali cerrahi operasyon oluyor), Uykusuzluk ve aşırı yorgunluktan hallüsinasyon görmeye başladım. Sinirlerim çok bozulmuş ve bebeğime kendimi veremiyor durumdaydım. Birkaç gün sonra bir arkadaşım aracılığıyla medical center la tanıştım. Hızlı bir şekilde sorunlarıma dönüş yaptılar. Deneyimli bebek hemşirem çok kısa bir süre içerisinde yanımdaydı. Ben ve bebeğim artık ona emanettik. Geldiği andan itibaren sihirli değneğiyle dokundu hayatımıza. Mastit ilerlemeden doğru emzirme ve sağmayla kurtardık göğüslerimi, yine doğru emzirme yöntemiyle bebeğimin yeni doğan sarılığı ilerlemeden önlemimizi almış olduk. Böylelikle bebeğim hastanede benden ayrı birkaç gün geçirmemiş oldu. Bende, bebeğimde düzenli uyumaya ve dinlenmeye başladık. Benim dinlendiğim zamanlarda hemşiremiz bebeğin bakımıyla ayrıca ilgileniyordu. Yorgun ve çaresiz hisseden bir anneyken, hemşiremden aldığım destek ve eğitimle, artık kendinden emin, huzurlu, mutlu ve dinlenmiş bir anneydim. Benim iyilik perim bana hayatımın en güzel hediyelerinden birini verdi. Başarılı ve iyi bir anne olmayı. Kızımda bende kendisine çok şey borçluyuz. İyi ki tanımışız ve iyi ki hayatımızda. Hayatımızda diyorum çünkü hemşireniz, sizin arkadaşınız dostunuz aile bireyiniz haline dönüşebiliyor. Her ihtiyaç duyduğunuzda yanınızda olabiliyor. Teşekkürler melek hemşirem ve bizi birbirimizle buluşturan Medical Center ailesi.”

Öztürk Ailesi

Öztürk Ailesi

Yenidoğan Bebek Hemşireliği

“Bebeğimiz dünyaya gelirken yanımızda olup bize eşlik eden Be Baby ekibi bebeğimizin ve benim ihtiyaçlarımı tam anlamıyla karşılamama büyük destek oldular. Tüm Be Baby ekibine gönülden teşekkür ediyorum.”

Önal Ailesi

Önal Ailesi

Bebek Hemşireliği

Biz Sizi Arayalım