fbpx

Lohusa Koçu Paketi

Lohusa Koçu Paketi

Annelerin, bebekleri kadar önemli olduğuna inanıyoruz.
Doğum, travmatik bir süreçtir. Doğumdan sonraki lohusalık sürecinde salgılanan hormonlar vücudunuzda hızlı bir değişime sebep olurken, alışmaya çalıştığınız yeni hayatın etkisiyle birlikte çoğu zaman kendinizi hüzünlü, stresli, özgüvensiz hissedebilirsiniz. Doğumdan sonraki ilk bir aylık süreçte (lohusalık döneminde) lohusa depresyonu ile karşılaşmanız muhtemeldir.
Gebelik, doğum ve bebek süreci derken lohusalık dönemi genellikle gözden kaçırılır. Ülkemizde doğum yapan her 5 kadından biri lohusalık depresyonu ya da lohusalık hüznü yaşamaktadır.
Lohusalık sendromu yaşayan bir annenin bebeği ve ailesi ile sağlıklı iletişim kurması bazen zorlu bir süreç olarak karşımıza çıkar. Annelerin bu süreci yaşamasının bir çok nedeni vardır. Annenin bebeği ile ilgili korku, endişe ve yetersizlik hissi yaşamasının yanı sıra çevreden yüklenen misyon anneyi daha da üzebilmekte, strese sokabilmektedir.

Lohusa Koçu Paketi

Doğumdan sonra herkes bebeğe odaklanır. Sağlığınız sadece bebeğiniz için önemliymiş gibi hissedersiniz. Bir anne olmanın yanında bir birey, bir kadın olduğunuzun bilinmesini istersiniz.
Biz Medical Center Lohusa Koçları olarak ; Bebeklerinizi önemsediğimiz kadar sizleri de önemsiyor, sağlıklı bir bebeğin sağlıklı bir anne tarafından yetiştirilebileceğine inanıyoruz. Baskıcı duvarları yıkabilir ve yepyeni bir dünyaya güzel bir başlangıç yapabilirsiniz.
Lohusa Koçu Paketi : doğum sonrası yeni anneleri pozitif yönde güçlendiren, ebeveynlik için özgüvenlerini kazandıran, annelerin kendilerini yargılamadan bu süreci yönetmelerini sağlayan ve korkularını paylaşan en büyük destekçisidir.
Merak etmeyin Lohusa koçlarımız aynı zamanda uzman birer lisanslı bebek hemşireleri olduğundan bebeğiniz için en doğru bakıma ve güncel bilgilere de sahip olmuş olacaksınız.

lohusa koçu paketi

LOHUSA KOÇLUĞU HİZMET KAPSAMI

Ebeveynliğe giden yolunuzu aydınlatmak, daha güvenli ve bilinçli adımlarla ilerlemenizi sağlamak ve sizlere ihtiyaç duyduğunuz anlarda destek olmak için sertifikalı lohusa koçları olarak yanınızdayız. Ebeveynlik yolculuğunuzda güvenli adımlarla ilerlemek için gelin ilk adımı birlikte atalım.

Lohusa Koçu Paketi Programı kapsamında;

Doğum sonrası ilk 40 günlük lohusalık sürecinde, sertifikalı lohusa koçlarımız tarafından toplam 3 ev ziyareti +  sınırsız telefon görüşmesi hizmeti sunulmaktadır.
Her biri 2,5 saat süren ev ziyaretlerinin ilk 1 saati anneye odaklı, kalan 1,5 saati ise bebeğinizin bakım ve ihtiyaçlarına yönelik olarak gerçekleştirilmektedir.

Annenin Psikolojik Sürecine Destek;

 • Annenin kendine güvenmesini ve kendisini güçlü hissetmesini sağlamak,
 • Ebeveyn-bebek bağının kurulması ve güçlenmesine yardım etmek,
 • Kaygı, endişe ve mevcut durum ile baş etme yöntemlerini öğretmek,
 • Uyku düzeni oluşturarak annenin dinleneceği programlar oluşturmak,
 • Emzirme danışmanlığı yaparak annelerin en çok baskı hissettiği konuda özgüven kazanmasını sağlamak,
 • Her annenin bebek deneyimi farklı olacağından kişiye ve aileye özel çözümler üretmek,
 • Süreç ile ilgili tüm sorularınızı yanıtlamak, doğru ve güncel bilgileri öğrenebileceğiniz bir kaynak olarak destek vermek,
 • Diğer aile bireylerine lohusaya yaklaşım hakkında rehberlik etmek.

Yenidoğan Bebek Bakım Eğitimi;

 • Bebeğinizin genel bakım ve kontrolü (boy, kilo)
 • Bebeğe doğru yaklaşım ve bebek bakımı,
 • Cilt, göz, burun, kulak, tırnak ve alt bakımı eğitimi
 • Bıngıldak bakımı eğitimi
 • Uygulamalı banyo eğitimi
 • Masaj teknikleri
 • Emzirme eğitimi ve meme bakımı
 • Kanguru bakımı

Birçok anne gerek etrafındaki kişilerin gerekse internetteki bilgi kirliliğinin etkisinde kaldığını ifade etmektedir. Dolayısıyla her anne istediğinde ulaşıp danışabileceği bir sağlık profesyoneline ihtiyaç duyar. Birebir ziyaretler dışında TELEFON aramalarıyla da Lohusa Koçunuzla görüşmeler yapabilir, danışmak istediğiniz konularda sorular sorabilirsiniz.

yenidoğan bebek bakımı

Medical Center olarak bizler; Türkiye’ de bir ilk olan Lohusa Koçluğu hizmetini ; işini seven, alanında uzman hemşirelerimizle birlikte bütünsel bir yaklaşımla gerçekleştiriyoruz.
Biliyoruz ki; mutlu ve bilinçli annelerin mutlu bebekleri olur. Bu nedenle sizlere ebeveynlik yolculuğunuzda rehberlik etmekten ve destek olmaktan mutluluk duyacağız.
Şimdi satın al