fbpx

Yenidoğan Bebeğe ve Anneye Alınacak En Güzel 3 Hediye

Sevdiklerimiz hamile olduğunda; daha bebek doğmadan aklımızdan geçen çeşit çeşit hediyeleri almak için büyük emek ve zaman harcarız. en güzel bebek hediyeleri” diye düşündüğümüzde ise aklımıza hemen battaniye, tulum, oda aparatları veya bebek bezi gibi bebeğin temel  ihtiyaçları gelir. Fakat genellikle anneye yönelik bir hediye düşünülmez. Belki de; doğum sonrası en çok annenin desteğe ve yakınlarından gelecek hediyelere ihtiyacı vardır. Yenidoğan bebeğe ve anneye alınacak hediyeler nelerdir?

Diğer taraftan daha bebek doğmadan ailesi bebeği için olabilecek tüm malzemeleri A’dan Z’ye tamamlamış hatta belki de hiçbir zaman ihtiyaç olmayacak aparatları bile stoklamıştır. Hatta son dönemde popüler olan baby shower (bebek partisi) partileri sayesinde, bebeğin eksiklerine yönelik ihtiyaç listeleri hazırlanmakta ve hediye seçenekleri insanların kendi inisiyatiflerine bırakılmaktadır. Aslında bu süreçte Yenidoğan Bebeğe Alınacak En Güzel Hediyenin annenin ve bebeğin ihtiyaçları doğrultusunda belirlenmesi ve ekstra fayda sağlayabilecek türden olması anneyi mutlu edecektir.

Yenidoğan Bebeğe ve Anneye Alınabilecek En iyi Hediyeler

Uzman Bebek Hemşiresinden Evde Yenidoğan Eğitimi

Anne adayı doğumdan önce bebek bakımıyla ilgili pek çok bilgiye sahip olur. Fakat bebek doğduktan sonra teorik olarak edinilen bilgiler, gerçek hayatta pratiğe dönüştüğünde işler değişir. “Bebeğime bakabilecek miyim?”, “banyo yaparken bebeğim üşür mü?”, “sütüm yetiyor mu?” gibi pek çok karmaşık ve kaygı dolu cümlelere dönüşür.

Yeni anne olmuş biri için, tüm bu kaygılardan kurtulmak, rahat ve huzurlu lohusalık süreci geçirmek, bir süreliğine nefes alabilmek, beslenme ve uyku düzenini kurabilmek çok kıymetlidir. İşte bu noktada aileye organize edilecek 2 saatlik evde yenidoğan eğitimi hem anne hem de bebek için verilebilecek en güzel hediye olacaktır.

 

Doğum yapmış yeni anne bu hizmet sayesinde ; 

 • Emzirme teknikleri ve doğru emzirme,
 • Anne sütünün önemi, süt saklama koşulları,
 • Bebeğin ilk banyosunun hemşire ile birlikte yaptırılması,
 • Kelebek masajı,
 • Gaz çıkarma yöntemleri,
 • Cilt bakımı, göz,kulak, burun temizliği,
 • Göbek bakımı,
 • Bebek odasının düzenlenmesi,
 • Boy, kilo ölçümü gibi anneye ve bebeğe dair tüm eğitimler uzman bebek hemşiresi tarafından sunulur ve annenin bebeği ile ilgili tüm soruları yanıt bulmuş olur.

Eğer siz de annenin hayatında bir farklılık oluşturmak ve onun kaygılarını gidermek istiyorsanız evde yenidoğan eğitimi hediye etmek, bir çeyrek altın hediye etmekten çok daha faydalı olacaktır.

Anneye Masaj Hediye Edebilirsiniz…

Bir gebenin veya annenin belki de en çok ihtiyaç duyduğu şeylerden biri de masaj desteğidir. Hepimizin bedenine normal zamanlarda bile iyi gelen ve rahatlamamızı sağlayan masaj; yeni anne için daha da kıymetlidir. Gebelik ve gebelik sonrası lohusalık döneminde anneye hediye edilecek spa masajı, annenin kaygılarından uzaklaşmasını sağlayan, beden sağlığını korumaya yardımcı olan, gebelikten gelen kilo, bel ve sırt ağrıları, kramplar, ödemler ve duruş bozuklukları gibi problemlerine iyi gelen bir rahatlama olacaktır.

Spa masajı psikolojik bir terapi gibidir, rahatlatır, gevşetir, huzur verir. Bebek bakımının devam ettiği yoğun ve karmaşık günlerde annenin kendine zaman ayırmasına olanak sağlar. Özellikle lohusalık döneminde annenin stres yükünü azaltır. Masaj sonrası annenin sağlıklı ruh hali ailenin tüm bireylerine ve bebeğe olumlu yansır.

Anneye Süt Arttırıcı Yiyecek ve İçecekler Hediye Edin…

Doğum sonrası bir annenin en büyük mutluluğu sütünün gelmesi ve bebeğini doyasıya emzirebilmesidir. Yanlış bir düşünce de değildir. Bebeğinin sağlıklı büyümesi için elinden geleni yapmaya çalışan annelere siz de süt arttırıcı besinler ile destek verin.

Şimdi Sağlıklı Alışveriş Zamanı

Lohusalık döneminde anne için en güzel hediyelerden biri de “anne sütünü arttıran yiyeceklerden ve içeceklerden” oluşan bir sepettir. Yenidoğan bebeğe hayırlı olsun ziyaretine mi gideceksiniz? Önce bir markete uğrayın ve torbanızı anne sütünü arttırmaya yardımcı yiyeceklerle doldurun.

Anne Sütünü Artıran Yiyecekler

Yeşilliklerden bir demet hazırlayın, (roka, ıspanak, pazı, dereotu, maydanoz v.b) sepetinize yumurta ve et ile takviye edin. Yeşil mercimeği, siyah üzümü, dutu ilave etmeyi unutmayın.

Anne Sütünü Artıran İçecekler

Anne sütünü artıran içecekleri de almayı ihmal etmeyin. Rezene, ısırgan, anason çayları anne sütünü arttırmaya yardımcı olurken aynı zamanda bebekte oluşabilecek gazın da azalmasını sağlayacaktır. Yine piyasada anne sütünü arttırmak için satılan granül şekersiz bitki çaylarından faydalanılabilir. Malt içecekleri emzirme döneminde bazı annelerin sütlerinin artışına destek olmaktadır fakat burada dikkat edilmesi gereken konu, malt içeceklerinin arpadan üretildiği ve şekerli olduğunun unutulmaması gerektiğidir. Günde 1-2 bardaktan fazla tüketilmemelidir. Aksi taktirde emzirme döneminde kilo alımına neden olabilir.

İnanın, alışılmışın dışında anneye alınacak böyle bir sağlıklı yiyecek paketi anneyi tahmininizden daha çok mutlu edecek ve özel hissettirecektir. Ama yine de unutulmaması gereken şey, anne sütünü en çok arttıran içeceğin su olduğudur ve anne özellikle emzirme döneminde su içmeyi ihmal etmemelidir.

*Hediye Alacaklara Kıssadan Hisse*

Sevgili aile yakınları, büyükanneler, büyük babalar, eş dost ve akrabalar, doğum yapan sevdikleriniz için en iyi hediye, herkesin almadığı, parayla kıyaslanamayacak ölçüde değerli olan manevi değeri yüksek hediyelerdir. Bir çeyrek altın yerine alacağınız bu hediyeler yıllar geçse de unutulmaz, hep tatlı bir anı ve tebessümle hatırlanır, dilden dile yayılır.

  Biz Sizi Arayalım